→ DENEME DERSİNE KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

 

Deneme Dersi

Enstrüman çalmaya başlamak isteyen tüm öğrenciler, ofisimizden randevu alarak ücretsiz deneme dersine gelebiliyorlar. Bireysel   yapılan deneme derslerini, örnek bir ders niteliğinde gerçekleştiriyoruz. Bu süreçte, öğrencilerin enstrümana başlamak için hazır olup olmadıklarını, müzik ve istenilen enstrümana olan yatkınlıklarını, konsantrasyon ve algılama becerilerini değerlendiriyoruz. Time Güzel Sanatlar olarak eğitim felsefemizi, beklentilerimizi, amaçlarımızı, program akışımızı ve eğitim ücret bilgilerini paylaşıyoruz. Öğrenci adayı, enstrüman öğrenimi için henüz hazır değilse 3 ay sonra haberleşmek ve yeniden değerlendirme yapmak üzere ilk tanışmamızı sonlandırıyoruz. Müzikte piyano eğitimine başlayacak öğrencilerimizin, ev çalışmalarını sürdürebilmek için 5 oktavlık bir klavye almaları gerekiyor. Okulumuzda kısa süreli kiralamalar için org, elektronik piyano bulunuyor. Karşılıklı tüm beklentiler oluştuğunda eğitime başladıktan 1 yıl sonra piyano alınması gerekiyor. Bu aşamada rehberlik veriyoruz. Piyano dışındaki tüm branşlar için, öğrencilerin kendi

enstrümanlarını eğitim başlangıcında almaları gerekiyor. Müzikal tiyatro öğrenci adayları, eğitim yılı başında randevu alarak deneme dersine gelebilirler.

Kayıt

Akademik eğitim takvimi, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde belirleniyor. Eylül ayının ilk haftasında başlıyor, Haziran ayının 3. haftasında sonlanmak üzere tüm yıl devam ediyor. Yarıyıl tatilinde olağan ders akışının dışına çıkarak, öğrencilere değişik enstrüman ve ders seçenekleri ile farklı tecrübeler ve donanımlar elde etme fırsatı sunuyoruz. Yarıyıl tatilinde, bu derslere ön rezervasyon yaparak katılınabiliyor.

Kayıt işlemi, öğrenci ve veli ile yapılan tanışma ve değerlendirme sonucunda gerçekleşiyor. Öğrencinin seviye ve ihtiyacına uygun öğretmen ve ders saati öneriyoruz. Öğrenci eğitime başladığında, kendine ait ders günleri ve saati, tüm eğitim yılı boyunca geçerli oluyor. Ders bazında haftalık programlama, sınırlı zaman dilimlerinde sadece yetişkinler için geçerlilik taşıyor.

Özel durumlarda, program müsait olduğunda, ders saati değişikliği istekleri için yardımcı oluyoruz. Bu yöndeki tüm isteklerin veli tarafından yazılı olarak iletimesi gerekiyor. Gelinmeyen dersler için senede sadece 2 telafi dersi yapılıyor.
Öğrencilerimiz, her yeni eğitim döneminde, kendi seviye ve ihtiyaçlarına uygun farklı bir öğretmen ile çalışıyorlar. Bu değişim, eğitim yılı sonunda yapılan kurul toplantısıyla saptanıyor. Programa başlayan yeni öğrenciler, altyapılarındaki ihtiyaç belirlendikten sonra, toplu solfej çalışmalarına katılıyorlar. Öğretmen, öğrencisinin hangi seviyede solfej dersine katılması gerektiğini veliye yolladığı haftalık ders yorumlarında bildiriyor.