İngilizce Müzikal Tiyatro Grubu

“Bu program; yeterli İngilizce altyapısı olan, şarkı söylemekten, dans etmekten ve oyunculuktan hoşlanan 7-9 ve 10-13 yaş grubuna hitap ediyor ve performans odaklı bir ders olma özelliğini taşıyor. İngilizce uygulanan ders içeriği; yaratıcılık ve hayal gücünü geliştiren drama oyunlarını, doğaçlama, beden, ses, oyunculuk eğitimini ve sene sonunda yapılacak müzikal performansı kapsıyor. Bilinen veya özgün müzikaller çalışılarak eğitim dönemi sonunda profesyonel bir sahnede büyük bir performans sergileniyor. Sunumlardaki öncelik, çocukların sahne tecrübesinde kazanacağı özgüveni yaratmak ve keyif alabilecekleri bir ortam sunmaktan geçiyor. Bu hedefler doğrultusunda yaratılan kurgu yardımıyla çalışmalar, zevk alabilecekleri ve kendilerini geliştirebilecekleri bir etkinlik haline dönüşüyor. Peter Pan, Wizard of Oz, Wicked, Annie, Sound of Music, Camp Create, A Midsummer Night’s Dream, Grease, Alice in Wonderland, Chicago, Cinderalla sahnelenen eserler arasında yer alıyor.

İngilizce müzikal tiyatro bölümünde, London College of Music Sertifika programına katılma olanağı bulunuyor. Programa katılım, program eğitmeni ve okul müdürünün değerlendirmesi sonucunda gerçekleşiyor.

 

Club Dance, Yetişkinler için Dans Dersleri:

Neden hep çocuklar eğlensin? Dans etmeyi ve yüksek adrenalini seven yetişkin velilerimiz için yarattığımız kısa dönemli dans derslerinde Shakira, Lady Gaga, Madonna gibi dans ustalarının hareketlerini öğrenirken; aynı zamanda beden dili ile kendinizi ifade etmeyi keşfedebilirsiniz. Koordinasyon, müzikle senkronizasyon ve koreografi öğrenimi sizi sahne yıldızlarından biri gibi hissettirecek.

Programa katılmak için dans tecrübesi aramıyoruz. Dersler, hafta içi akşam saatlerinde yapılıyor. Bu ders için rahat hareket edebileceğiniz kıyafetleri öneriyoruz.

 

Popstar Dance (5-8 yaş ve 12-15 yaş)

Dünya platformundaki sahne sanatçılarının canlı performans ve video kliplerinde beğendiğimiz, hayran kaldığınız hareketlerini müzikleriyle birlikte öğrendiğiniz yüksek enerji gerektiren bir dans dersi sunuyoruz. Ders akışında Shakira, Lady Gaga, Madonna, PSY gibi güncel sanatçıların hareketlerini öğrenirken; Michael Jackson, Elvis Presley gibi geçmişteki dans ustalarını da keşfetme fırsatı sunuyoruz. Madonna bize Vogue pozunda durmayı, Lady Gaga Trash Jazz tarzında her şeyin geçerli olduğunu, Elvis kalçalarımızı savurmayı göstermişti. Şimdi sıra sizde… Bu sınıf yüksek adrenalin ve içinde dans ateşini taşıyanlar için ideal.

Kısa dönemli program, stüdyo dans performansı ve sertifika töreni ile sonlanıyor. Ders, İngilizce uygulanıyor.

 

 

Dans Tiyatrosu (5-8 yaş ve 9-11 yaş)

Bu ders, dil kullanmadan kendini dans ile ifade etmeyi hedefliyor. Kullanılan jestler ve mimikler, hareketlerin anlatım dili oluyor. Bu derste öğrencilerimizin; “kendi bedenini tanımak”, “duyguları ve fikirleri bedenimizle iletmek”, “beden dilimizi etkin kullanmak” gibi kavramların farkındalığını keşfetmelerine olanak tanıyoruz. Beden dilinin etkin kullanma öğrenimi, ders ve günlük yaşamda özgüveni pekiştiriyor. Tiyatro ve dansı seven öğrenciler, her ikisini aynı derste deneyimleme fırsatını buluyorlar.

Kısa dönemli program, stüdyo performansı ve sertifika töreni ile sonlanıyor. Ders, İngilizce uygulanıyor.